آموزش پتینه و محصولات هنری, دسته‌بندی نشده, رنگ آکریلیک, رنگ هنری, لوازم پتینه, محصولات

رنگ هنری

رنگ هنری

رنگ هنری

 

رنگ عنصری از هنر است

که به نور منعکس شده اشاره دارد. نظریه رنگ به عنوان یک نظریه تعریف می شود زیرا قابل اثبات نیست. نظریه ها علی رغم اینکه قابل اثبات نیستند ، به طور کلی پذیرفته می شوند. قوانین پذیرفته می شوند زیرا قابل اثبات هستند.

حجم و حجم زیادی از اطلاعات در مورد رنگ موجود است.

این صفحه گرچه کامل است ، اما تئوری رنگ را به روشی “قابل فهم” ارائه می دهد. این یک علم هیجان انگیز و همیشه در حال تغییر است. رنگ بر احساس ما نسبت به اشیا، ، نحوه رفتار ما و واکنش بدن ما در برابر شرایط تأثیر دارد.

تئوری رنگ چیست؟
اگر تئوری رنگ ساده شود ، می توان آن را به 3 قسمت تقسیم کرد:

چرخ رنگ ، مقدار رنگ و طرح های رنگی. هر قسمت از تئوری رنگ بر اساس قسمت قبلی است. درک کامل هر بخش از تئوری رنگ به شما کمک می کند تا اهمیت آن را در خلق هنر بهتر درک کنید.
تئوری رنگ قسمت 1 – چرخ رنگ

چرخ رنگ

توسط Sir Isaac Newton با گرفتن طیف رنگ و خم شدن آن به یک دایره توسعه داده شد. اگر از چرخ رنگ پیروی کنید ، همان طیف رنگی قرمز ، نارنجی ، زرد ، سبز ، آبی ، نیلی (بنفش آبی) و بنفش را پیدا خواهید کرد. برخی آن را با نام اختصاری ROY G. BIV به یاد می آورند.

چرخ رنگ از سه نوع رنگ اصلی – اصلی ، ثانویه و سوم تشکیل شده است.

 

رنگ های اصلی

قرمز ، زرد و آبی است. به چند دلیل به آنها اولیه گفته می شود. اول ، هیچ دو رنگی را نمی توان مخلوط کرد تا یک رنگ اصلی ایجاد شود. به عبارت دیگر ، رنگهای اصلی فقط از طریق استفاده از رنگدانه های طبیعی ایجاد می شوند. ثانیا ، تمام رنگ های دیگر موجود در چرخ رنگ را می توان با مخلوط کردن رنگ های اصلی با یکدیگر ایجاد کرد.

رنگ های ثانویه

نارنجی ، سبز و بنفش هستند. رنگهای ثانویه با مخلوط کردن قسمتهای مساوی هر دو رنگ اصلی ایجاد می شوند. زرد و آبی به شما سبز می بخشد. قرمز و آبی باعث ایجاد بنفش (بنفش) می شوند. قرمز و زرد به شما نارنجی می دهد.

رنگ های سوم

از اختلاط قسمت های مساوی یک رنگ ثانویه و یک رنگ اصلی با هم ایجاد می شوند. شش رنگ سوم وجود دارد – قرمز بنفش ، قرمز نارنجی ، آبی سبز ، زرد سبز ، آبی بنفش و زرد نارنجی. توجه داشته باشید که روش مناسب برای مراجعه به رنگ های سوم ذکر اول رنگ اصلی و رنگ دوم ، دوم است.

 

برای خرید رنگ های هنری با شماره تلفن 02177833030 تماس بگیرید .

 

رنگ اپوکسی چوب

رنگ هنری 110 میل پالت کالر

رنگ هنری کاسه ای پالت کالر

اسپری هنری دوپلی کالر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *