آموزش پتینه و محصولات هنری, دسته‌بندی نشده, لوازم شمع سازی, وسایل شمع سازی

فیتیله شمع

فیتیله شمع

فیتیله شمع

شمع

فتیله ای قابل اشتعال است که در موم ، یا ماده جامد قابل اشتعال دیگری مانند پیه ، تعبیه شده و نور و در برخی موارد ، رایحه ای را تأمین می کند. شمع همچنین می تواند گرما یا روشی را برای حفظ وقت فراهم کند.

فردی که شمع درست می کند به طور سنتی به عنوان لوستر شناخته می شود.

دستگاه های مختلفی

برای نگهداری شمع اختراع شده است ، از شمعدان های رومیزی ساده ، که به آنها نگهدارنده شمع نیز گفته می شود ، تا استادانه ها و لوسترهای دقیق.

برای سوختن یک شمع ،

برای روشن کردن فتیله شمع از منبع گرما (معمولاً شعله برهنه کبریت یا فندک) استفاده می شود که مقدار کمی سوخت (موم) ذوب شده و بخار می شود. پس از بخار شدن ، سوخت با اکسیژن موجود در جو ترکیب شده و شعله ور می شود.

این شعله گرمای کافی برای سوزاندن شمع را از طریق زنجیره ای از حوادث خود نگهدارنده فراهم می کند:

گرمای شعله بالای جرم سوخت جامد را ذوب می کند.

سپس سوخت مایع از طریق مویرگ از طریق فتیله به سمت بالا حرکت می کند. سوخت مایع در نهایت بخار می شود تا در شعله شمع بسوزد.

با ذوب شدن و سوختن سوخت (موم) ، شمع کوتاهتر می شود.

قسمت هایی از فتیله که سوخت بخار تولید نمی کنند ، در شعله مصرف می شوند. سوزاندن فتیله طول قسمت در معرض فتیله را محدود می کند ، در نتیجه دمای سوختن ثابت و میزان مصرف سوخت حفظ می شود.

برخی از فتیله ها برای ایجاد سوختن آهسته و مداوم و همچنین جلوگیری از استعمال دخانیات به اصلاح منظم با قیچی (یا موبر مخصوص فتیله) ، معمولاً تا حدود یک چهارم اینچ (~ 0.7 سانتی متر) نیاز دارند.

قیچی

مخصوص شمع به نام “snuffers” برای این منظور در قرن بیستم تولید شد و اغلب با خاموش کننده ترکیب می شد. در شمع های مدرن ، فتیله طوری ساخته می شود که هنگام سوختن خم می شود. این اطمینان می دهد که انتهای فتیله اکسیژن می گیرد و سپس توسط آتش مصرف می شود – یک فتیله که خود را اصلاح می کند.

 

فتیله زدن

شمع شما یکی از مهمترین قسمتهای ساخت شمع است ، اما تصور می شود که سخت ترین آن نیز باشد. ممکن است شما بهترین نوع موم ، رایحه و رنگ را انتخاب کرده باشید ، اما اگر فتیله نادرست انتخاب شود شمع شما به درستی نمی سوزد.

در حالی که بسیاری از فاکتورها اندازه فتیله مورد نیاز برای سوزاندن صحیح شمع را تعیین می کنند ، اما دو مورد بیشترین تفاوت را ایجاد می کنند:

  • نوع موم 
  • قطر شمع

فیتیله شمع

لوازم شمع سازی

پارافین شمع سازی

موم عسل شمع سازی

فروشگاه هنری عتیق

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “فیتیله شمع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *