آموزش, آموزش پتینه و محصولات هنری, دسته‌بندی نشده

ورق طلا

ورق طلا/نقره

ورق طلا

برگ طلا چیست

ورق طلا یک ماده تزئینی است که هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرد.

این معمولاً در قاب عکس ، در معماری ، مبلمان و علائم استفاده می شود. درخشندگی طلایی گرم در نور کم ایجاد می کند و در زیر نور خورشید درخشان است.

مشعل مجسمه آزادی با ورق طلا 24k پوشانده شده است .

نسخه های خطی روشن و شمایل نگاری مذهبی نیز از برگ طلا استفاده می کنند.

می توان از آن برای تزئین تقریباً هر سطحی استفاده کرد.

ورق طلا ، که گاهی اوقات فویل طلا نیز نامیده می شود ، طلایی است که در یک ورقه بسیار نازک ضخامت شده و میانگین ضخامت آن حدود 0.12 میکرون است.

برای مقایسه ، کاغذ کپی حدود 130 میکرون و موی انسان حدود 60 میکرون است.

یک اونس طلای 24 کیلوگرمی سکه ای با قطر حدود 33 میلی متر می سازد (سکه فعلی 1 دلار آمریکا 26.5 میلی متر است) و می تواند در ورقه طلا مسطح شود که سقف اتاق 10 15 15 پا را پوشش می دهد.

برگ طلا آنقدر نازک است که وقتی آن را در برابر نور شدید نگه دارید ، نور از طریق آن قابل مشاهده است.

دمیدن روی یک برگ طلا مزاحم آن می شود و لمس آن با انگشت آن را از بین می برد.

به دلیل نازکی ، یک ورق ورق طلا که بین دستان شما مالیده شده است ، تقریباً ناپدید می شود و فقط کمی براق باقی می ماند.

 

کاراتس و سایه های ورق طلا

برگ طلا دارای انواع مختلف قیراط و سایه است که از زرد تا نقره ای متفاوت است.

ظاهر زرد رنگ است.  طلا و بقیه معمولاً نقره است ، که باعث می شود اغلب به آن طلای سفید گفته شود. ورق طلا 22k حدود 92? طلا است و معمولاً برای قاب عکس استفاده می شود. سایر فلزات مخلوط با طلا رنگ یا سایه برگ طلا را تغییر می دهند. نقره یا پالادیوم بیشتر باعث سفیدتر شدن برگ می شود. مس آن را قرمزتر می کند. برگ طلای 12k ما نقره ای است زیرا در درجه اول ترکیبی از طلا و نقره است. یک ورق طلا 12 کیلویی که به جای نقره از مس ساخته شده باشد مایل به قرمز است. برگ طلای 22k ساخته شده از پالادیوم به جای مس ، رنگ پریده تری دارد و به آن Moon Gold می گویند.

 

برگ طلای خالص (24k) با گذشت زمان رنگ نمی کند و تغییر رنگ نمی دهد. برگ نقره ، برگ طلای 18k و 12k اگر در برابر اکسیداسیون مهر و موم نشود ، تیره می شود. برگ طلا تقلیدی ، همچنین به عنوان برگ ترکیبی یا برگ هلندی شناخته می شود ، از مس و روی ساخته شده است و رنگ می گیرد. برگ نقره تقلیدی اساساً فویل آلومینیوم نازک است و همچنین به مرور زمان به آرامی تیره می شود.

 

توجه: عیار (Ct) اندازه گیری وزن سنگهای قیمتی است ، اما گاهی اوقات به جای کارات استفاده می شود.

انواع ورق طلا
  • ورق طلا
  • ورق نقره
  • ورق پالادیوم
  • ورق مسی
بسته بندی برگ طلا

ورق طلا در کتابهای کاغذی با استفاده از کاغذ مخصوص مخصوص بسته بندی شده که برگ را جدا کرده و به طلا نمی چسبد ، بسته بندی شده است. هر کتاب شامل 25 برگ است. بیست کتاب یک بسته برگ طلا با مجموع 500 برگ تشکیل می دهد.

 

کتابهای ورق طلا در دو نوع عرضه می شوند:

• برگ شل (که سطح سطحی نیز نامیده می شود)
ورق طلا در کتابها قرار می گیرد و به کاغذ نمی چسبد. به راحتی حذف می شود ، و اگر در بیرون از خانه در یک روز بادی کار کنید ، احتمال زیادی وجود دارد که طلا در معرض دید قرار گرفتن برگ قرار گیرد. به همین دلیل نیز وجود دارد …

• Transfer Leaf (که به آن برگه ثبت اختراع نیز گفته می شود)
ورق طلا بر روی کاغذ انتقال (یا ثبت اختراع) خود فشرده می شود که اجازه می دهد بدون جدا شدن طلا از آن استفاده شود.

هنگامی که ورق طلا با سطحی که با چسب تهیه شده است تماس پیدا می کند ، از کاغذ انتقال خارج می شود. برگهای انتقال (کاغذ و طلا) در یک دفترچه معمولی قرار می گیرند.

کتابهای برگ انتقال را می توان به راحتی با کاغذ انتقال از انتهای کتاب بیرون کشید.

مقایسه اندازه برگ
  • اندازه برگ طلا

ورق طلا به طور کلی یا 3-1/8 “مربع (اندازه آسیایی) ، یا 3-3/8” مربع (اندازه اروپا) است.

برگ نقره ای به مساحت 3-3/4 اینچ بزرگتر است. مقداری برگ طلا در اندازه مربع 1-3/8 اینچ موجود است که در بازار آسیا و همچنین در بین علاقه مندان محبوب است.

ورق طلا مصنوعی ، که به آن طلای تقلیدی نیز گفته می شود ، معمولاً فقط در اندازه های بزرگتر موجود است ، که یکی از راه های تشخیص تفاوت بصری است.

  • ضخامت برگ طلا

بیشتر ورق های طلا به صورت تک ضخیم به فروش می رسند ، اما برخی از آنها به صورت طلای “دو” یا “سه گانه” به فروش می رسند که متاسفانه شرایط صنعت را گمراه کننده اما پذیرفته است. طلای “دو” حدود 20 درصد وزن بیشتری نسبت به برگ معمولی دارد که باعث می شود 20 درصد ضخیم تر شود و طلای سه گانه حدود 40 درصد طلا بیشتر از نظر وزن دارد. از آنجا که ضخیم تر از برگ معمولی طلا است ، از دوام و مات تر از برگ معمولی تک ضخامت است.

 

فروشگاه لوازم هنری

خرید لوازم ورق طلا

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “ورق طلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *